خانه | رویدادها
اخبار هایک ویژن
اخبار
عضویت در خبرنامه
تامین امنیت هتل سوپر لوکس Grosvenor دبی، توسط دوربین های مداربسته هایک ویژن

دبی مارینا در ایالات متحده عربی یکی از مراکز اصلی بازرگانی در این ایالت به شمار می رود. این مجموعه شامل ترکیبی از بخش های خصوصی و عمومی و جاذبه های بازرگانی است.

در این میان حضور هتل Grosvenor دبی (اولین هتل سوپر لوکس ساخته شده در دبی مارینا) در این مجموعه بارز می باشد. این هتل شامل 2 برج 45 طبقه با 749 اتاق، سوئیت و آپارتمان بوده و علاوه بر این، شامل تعداد زیادی رستوران، اماکن تفریحی گوناگون و امکاناتی برای برگزاری اجلاس و ضیافت های خاص نیز می باشد. در حالی که این هتل با امکانات رفاهی خود، جدیدترین و لوکس ترین خدمات را ارائه می دهد، نیازمند جدیدترین سیستم  امنیتی برای اطمینان از رفاه حال میهمانان ارزشمند خود نیز می باشد.

 

راه حل هایک ویژن برای غلبه بر چالش های روشنایی و نور پردازی

 انتخاب یک برند امنیتی برای این پروژه آسان بود ( هایک ویژن)!. هدف، طراحی و اجرای یک راهکار امنیتی جامع برای این هتل لوکس بود، در این راستا یکی از چالش های مهم،  شرایط و نوع نورپردازی  این هتل بود که استفاده از تجهیزات نظارت تصویری با کیفیت و پیشرفته را ناگزیر می نمود. به همین علت، برند هایک ویژن  برای اجرای این پروژه انتخاب گردید. به طور اخص، شرایط روشنایی در قسمت ورودی اصلی مورد توجه قرار گرفت. بدین ترتیب دوربین سقفیDS-2CD764FWD-EI 1.3MP WDR  هایک ویژن برای غلبه بر این چالش انتخاب گردید.

 

برای خروجی اصلی جنوبی و همچنین خروجی کمکی هتل، از دوربین DS-2CD764FWD-EI به منظور تصویربرداری از فضای خارجی و شناسایی دقیق مشتریانی که وارد و خارج می شوند، استفاده شد. به این ترتیب این دوربین سقفی با نور مستقیم خورشید در طول روز و تقریبا تاریکی کامل در شب رو به رو بود، اما دوربین DS-2CD764FWD-EI با وضوح 3.1 مگاپیکسلی خود، تصاویر با کیفیتی فراهم آورده و با 120 دسی بل WDR ، فناوری غلبه بر این مشکلات را در دسترس قرار می دهد.

 

به منظور شناسایی مشتریان و با وجود شرایط روشنایی مختلف در طول روز، مدلDS-2CC197P-A  با داشتن فناوری WDR و وضوح 540TVL ، بستری را برای داشتن وضوح  بیشتر، با وجود این موانع در روشنایی روز، فراهم می آورد. شایان توجه است که بسیاری از راهروهای این دو برج، مجموعا با 440 دستگاه دوربین هایک ویژن مدل سقفی DS-2CC575P-A با تکنولوزی ICR مجهز شده اند.

 

به دلیل آنکه هتل Grosvenor دارای طیف گسترده ای از امکانات رفاهی است و نورپردازی های مختلفی در سراسر هتل مشاهده می شود، این امر نیازمند دوربین های سقفی با قابلیت های انعطاف پذیری است تا بتواند تصاویری با کیفیت بالا از اماکن مختلف، فراهم آورد. به  منظور رفع این نیاز، استفاده از سوئیچ فیلتر خودکار ICR با وضوح 540TVL، و همچنین استفاده از لنز 2.8~11mm Auto iris و کاهش دهنده نویز دیجیتال (digital noise reduction ) به منظور دستیابی به وضوح و شفافیت بالا مدنظر قرار گرفت.

 

به منظور تکمیل این راه حل از DVR مدل DS-8116HFI-S، با توانایی استفاده از هر دو نوع دوربین آنالوگ و دیجیتال، استفاده گردید. با این حال برای این هتل، یکی از مسائلی که بسیار اهمیت داشت فضای ذخیره سازی دیسک سخت (hard disk) بود. مدل DS8116HFI-S دارای هشت SATA HDD و 2TB حافظه برای هر کدام می باشد که به نحو احسنت پاسخگوی نیاز هتل برای ماه ها ذخیره سازی ویدئویی در DVR ها است.

 

به تازگی پلیس دبی، سیستم امنیتی هتل Grosvenor را یک الگو برای سیستم های امنیتی دیگر عنوان کرده و در واقع از راه حل هایک ویژن برای این مجموعه حمایت نموده است.